Формально ТОВ «ЕКОІНСТРУМЕНТ-КИЇВ» було засноване в Україні наприкінці 2004 року, та почало працювати з 2005 року. Але слід розуміти, що українська компанія «ЕКОІНСТРУМЕНТ-КИЇВ» з’явилася не на порожньому місці – тому слід розказати про деякі події, які стали запорукою успішності ТОВ «ЕКОІНСТРУМЕНТ-КИЇВ» в майбутньому.

На початку 90-х років кілька ентузіастів об’єдналася для стороння приладів в сфері екологічного моніторингу. Перша розробка нового портативного рН-метра/іономіра (приладу для вимірювання рН та іонного складу природних вод з метою екологічного моніторингу) була досить вдалою. Прилад був сертифікований та визнаний засобом вимірювальної техніки, користувався попитом у споживачів. Але було зрозуміло, що подібним приладам власного виробництва важко конкурувати з сучасним обладнанням іноземного виробництва. Тому створена компанія пішла на співпрацю з кількома всесвітньо відомими виробниками аналітичного обладнання та стала їх дилером в країнах колишнього СНД.

Компанію «ЕКОІНСТРУМЕНТ» від початку відрізняло бажання не просто отримати максимальний прибуток, а розуміння необхідності вкладати кошти в розвиток компанії. Імпортне обладнання забезпечувалось перекладом інструкцій з користуванням, проводилась його сертифікація, компанія вкладала кошти в навчання персоналу, участі в виставках та семінарах, перекладі та виданні каталогів. Тому не дивно, що розвиток компанії був досить успішним – компанія розширювалась, наймала нових працівників, був відкритий офіс в Німеччині та кілька регіональних офісів в різних країнах. Представництво в центрі Європи (в передмісті німецького міста Франкфурт-на-Майні) дозволило більш плідно співпрацювати з іноземними виробниками, консолідувати вантажі та оптимізувати поставки з ЄС, зробити їх більш швидшими та дешевшими.

Бажання відкрити самостійний офіс «ЕКОІНСТРУМЕНТ» в Україні було давно. Ще на початку 2000-х було зрозуміло, що Україна має потужний потенціал розвитку та багато зарубіжних компаній мають намір інвестувати кошти в українські підприємства або будувати тут власні заводи. Але стримувала відсутність досвіду в управлінні таким офісом, адже така компанія в Україні повинна була бути повністю самостійною майже в усіх сферах: налагодження контактів з споживачами, організація збуту товару, сертифікація обладнання, митне оформлення вантажів, тощо.

Тому першим керівником ТОВ «ЕКОІНСТРУМЕНТ-КИЇВ» була людина, що декілька років працювала в групі компаній «ЕКОІНСТРУМЕНТ», завдяки чому українська компанія створювалась за стандартами та правилами, що існували в компанії вже багато років. На сам перед це були людські відносини в колективі, які характерні для невеликих компаній – де людські якості важать більше ніж досвід та навички. Безумовно, нам той час пощастило зібрати невелику але дуже дружню команду, з якою ТОВ «ЕКОІНСТРУМЕНТ-КИЇВ» змогла зайняти своє місце на українському ринку лабораторного обладнання. Не всі працівники потім залишились в компанії, але ми пишаємося тим, що з всіма колишніми співробітниками ми залишились в гарних відносинах.

За ці майже 18 років багато що змінилося – на сам перед змінився власник компанії, їм став багаторічний директор ТОВ “ЕКОІНСТРУМЕНТ-КИЇВ”. Завдяки цьому компанія “ЕКОІНСТРУМЕНТ-КИЇВ” давно стала суто українською компанією та стала самостійно проводити власну стратегію розвитку на українському ринку аналітичного обладнання. Завдяки цьому наша компанія отримала можливість бути більш гнучкою та приймати оперативні рішення з урахуванням особливостей ведення бізнесу в Україні.

В останні роки відкриті нові напрямки діяльності ТОВ “ЕКОІНСТРУМЕНТ-КИЇВ”, почалась співпраця з новими виробниками аналітичного обладнання. Нарешті ми започаткували в Україні власне виробництво автоматичних систем пробовідбору та пробопідготовки зразка води та пари, що дає нам можливість запропонувати теплоенергетичним підприємствам комплексне рішення для автоматичного контролю водно-хімічного режиму. Ми розуміємо, що це лише початок і за виробництвом власної продукції в Україні майбутнє.

ТОВ “ЕКОІНСТРУМЕНТ-КИЇВ” за ці роки реалізувало безліч проектів в різних сферах – нашими клієнтами є як дуже відомі в Україні великі відомі компанії, так і невеликі фірми та приватні особи. Перераховувати назви наших клієнтів немає особливого сенсу, адже ми намагаємося не робимо винятку і майже однаково відносимося до всіх наших покупців. Ми відкриті для співпраці з регіональними дилерами і інжиніринговими компаніями та готові запропонувати для них особливі умови.